Uncategorized

Як обрати радіатор опалення?

Як обрати радіатор опалення?

Запорука затишку та комфортабельності Вашого дому – якісна та ефективна робота системи опалення. Тому необхідно ретельно підходити до вибору всіх елементів опалювальної системи, обираючи тільки кращі позиції широкого модельного ряду.

Радіатор опалення (від лат. radio — «випромінюю») — прилад систем водяного і парового опалення, суть роботи котрого зводиться до створення великої поверхні, через яку передається тепло з теплоносія і, відповідно, обігрівається приміщення, в якому розташовано радіатор.

Сучасні опалювальні батареї – прилади, які крім передачі тепла мають ще й ряд додаткових переваг:

gas-128-3

Стабільна тепловіддача з високим виходом енергії

gas-128-3

Стильний зовнішній вигляд, можливість вписатися в будь-який інтер’єр

gas-128-3

Невелика теплова інертність

gas-128-3

Різноманітність варіантів оформлення

На вітчизняному ринку представлено надзвичайно широкий вибір радіаторів опалення, котрі задовільнять потреби найпримхливіших покупців.

За своєю конструкцією бувають такі батареї опалення :

Секційні батареї опалення

Такі різновиди радіаторів опалення відрізняються тим, що складаються з певної кількості секцій. Можуть виготовлятися із сталі або ж алюмінію. Габарити, а також ширина, глибина і маса може коливатися в залежності від модельного ряду.

Панельні радіатори

Ємності, де циркулює теплоносій із системи, виконані у вигляді прямокутних панелей. Габарити подібних виробів можуть бути найрізноманітнішими.

Трубчасті радіатори

Основною складовою подібних елементів опалювальної техніки є спеціальні вигнуті трубки, по яких і циркулює теплоносій. Матеріали для таких приладів можуть бути найрізноманітнішими, починаючи від сталі і закінчуючи міддю.

Пластинчасті батареї

По суті, це пластини зі сталі або міді, на які наживляючи додаткові нагрівальні елементи. Конструкція може бути, як закрита кожухом, так і обладнана декоративними гратами, а то і просто відкрита.

Одним з факторів, на які слід звертати увагу при виборі того чи іншого типу, є матеріали виготовлення.

Сталеві радіатори

Опалювальні прилади даної групи передають тепло від теплоносія конвекційним способом. При цьому відмітними рисами даного різновиду радіаторів опалення є підвищений рівень тепловіддачі, простота монтажу і універсальність. До того ж, ціна сталевих батарей доступна кожному.

Чавунні радіатори

Найбільш традиційні і практичні батареї опалення. Мають відмінними показниками теплопровідності, здатні витримувати впливу неякісного теплоносія.
Радіатори, виконані з чавуну, можна ефективно використовувати в будь-яких системах опалення, починаючи від централізованих і закінчуючи автономними. На вітчизняному ринку це найбільш популярні радіатори, що обумовлено їх низькою вартістю.

Алюмінієві радіатори опалення

Гарний зовнішній вигляд, секційні, невелика вага і підвищений рівень тепловіддачі – все це сьогодні приваблює споживачів в батареях, виконаних з алюмінію. Працюють вони якісно і без проблем близько 5-7 років, не вимагають ремонту або заміни.

Біметалічні радіатори

Сучасний і оригінальний вибір для системи опалення будь-якого типу. Особливістю подібних опалювальних приладів можна назвати можливість витримувати високий тиск в системі, стійкість до гідравлічних ударів, а також використання будь-якого теплоносія.
Термін експлуатації - близько 20 років.
Радіатор опалення – один з основних вузлів будь-якої системи обігріву, як централізованої, так і автономної в заміському будинку або багатоповерхівці. В силу важливості батарей опалення, до їх вибору підходити слід з особливою відповідальністю, віддавати перевагу тільки перевірені часом конструкції і кращих виробників.